+48 694 400 454

#UWOLNIJ NATURĘ

Z MIŁOŚCI DO NATURY I ZWIERZĄT
POWSTAŁA NASZA MANUFAKTURA
TAIGA DOG.

ŚWIADOMOŚĆ

Nasza mała, rodzinna firm powstała można powiedzieć przez przypadek…

Od dawna mamy mały ogródek z ekologicznymi warzywami, ziołami i sad z owocami. Zwracamy uwagę na materiały, z czego są zrobione i oczywiście kochamy zwierzęta. U nas w domu zawsze były obecne. Ja mam Dafne, a siostra Dyzia. To, co nas bolało, to fakt, że nie było na rynku dostępnych ani obroży, ani smyczy, które nie byłyby wykonane z plastiku (gdyby chociaż pochodził z recyklingu…) czy naturalnej skóry. Zaczęliśmy się zastanawiać, czy można inaczej? Czy są alternatywne materiały, z których można wykonać obroże czy smycze?

Po długich poszukiwaniach i próbach okazało się, że są 🙂 I to wysokiej jakości!

Od pierwszego dotyku zakochaliśmy się w KORKU, który powstaje z kory dębu, a przy tym jest bardzo delikatny. Tak powstała nasza pierwsza kolekcja dla zwierząt.

Znajomymi, którzy jak my kochamy środowisko i zwracają uwagę na to, co kupują, zaczęli nas namawiać do rozwinięcia skrzydeł i szycia toreb, z dobrej jakości materiałów, bez dodatków plastikowych. Długo nie zastanawialiśmy się i powstała kolejną kolekcję, która okazała się hitem.

taiga dog - manufaktura

NASZA MISJA

Mamy jeden cel:
PODĄŻAĆ ZA NATURĄ!

Od początku wyznaczyliśmy sobie jasny kierunek: mamy być marką tworzącą z naturalnych materiałów, bez plastikowych dodatków i dbającą o środowisko. Tworzymy kolekcje dla kobiet, które cenią jakość, minimalizm i ekologię.

POLSKA MARKA

Dbamy o naturę i dlatego nasze produkty powstają lokalnie, przyczyniamy się tym samym do zmniejszenia emisji spalin.

W trosce o środowisko nasze produkty nie mają zbędnych metek, czy etykiet

Bez metek

HANDMADE

 Nasze produkty wykonujemy sami, to ręczna praca.

Nie jesteśmy fabryką i nasze kolekcje są dostępne tylko na zamówienie

TYLKO NA ZAMÓWIENIE

ECO OPAKOWANIA

Pakujemy w kartony wykonane z tektury stworzonej w 90% z materiałów wtórnych. Nadruk wykonany z użyciem farb na bazie wody.

Dokumenty tworzymy on line, a każdy skrawek materiału staramy się wykorzystać, stąd między innymi pomysł na pasek na kluczyki, czy obszycie kieszeni w torbie. Nasze kolekcje są minimalistyczne: jak duża torba, to ma być z klasą i nadawać się i do biura i na zakupy. Nerka może być nerką i fajną torebką na wyjście na miasto.

ZERO WASTE

MATERIAŁY

Do produkcji wykorzystujemy tylko naturalne materiały: to jest wegańska skóra z kory dębu oraz bawełna.

Taśmy nośne, które wykorzystujemy przy wyrobie smyczy, obroży i pasków do toreb są w 100% bawełniane.

Wszystkie dodatkowe elementy galanterii są tylko i wyłącznie metalowe. Powiedzieliśmy NIE fali plastiku, który nas zalewa.

Większość materiałów zakupujemy u polskich przedsiębiorców, niektóre materiały, tak jak np. korek sprowadzamy z Portugalii.

NEWSLETTER

Zapisz się i odbierz 20 zł na zakupy!

Interests

gdpr2

Dziękujemy za zapis do newslettera.